top of page
Szukaj

Południowa obwodnica Warszawy bez pomiaru prędkości w tunelu na Ursynowie

Groźne i częste wypadki na trasie ekspresowej S8 i czynnych odcinkach południowej obwodnicy Warszawy nie przekonują urzędników do odcinkowego pomiaru prędkości w jej tunelu pod Ursynowem. Dziś zamykają zawrotkę w węźle Puławska.


Budowa południowej obwodnicy Warszawy na Ursynowie przedłuża się coraz bardziej. Pierwszy termin jej zakończenia minął w sierpniu 2020 r. Nieoficjalnie mówi się o oddaniu tego odcinka we wrześniu tego roku. Kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa w 2,2-kilometrowym tunelu pod ul. Płaskowickiej. Jak wymóc na kierowcach przestrzeganie ograniczenia prędkości do 80 km na godz.?


Wypadki na ekspresówkach w Warszawie są niemal codziennie

Na bliźniaczym fragmencie obwodnicy ekspresowej wzdłuż trasy S8 przez Żoliborz, Żerań i Bródno teoretycznie nie można się rozpędzać powyżej 90 km na godz. Jednak mało kto przestrzega tego limitu. Niemal codziennie, a czasem kilka razy jednego dnia, dochodzi do kolizji. Są też wypadki śmiertelne. Przed miesiącem zginął kierowca ciężarówki, która po uderzeniu w ścianę ekranów akustycznych stanęła w płomieniach.


Kraksy powtarzają się też na oddanych już fragmentach trasy ekspresowej S2, czyli południowej obwodnicy Warszawy. W Wawrze i Wilanowie wprowadzono ograniczenie 100 km na godz., ale wiele aut pędzi znacznie szybciej, powodując hałas i niebezpieczne sytuacje. W ostatni weekend w wawerskim węźle Patriotów pijana kierująca samochodem wcelowała nim w drogę rowerową.


O odcinkowy pomiar prędkości przy "obwodnicy - hałaśnicy" w nietypowy sposób prosili zimą mieszkańcy i radni Wawra - usypali ścianę ze śniegu. Zabiegają o fotoradary, które rozmieszczone w regularnych odstępach i podłączone do systemu monitoringu pozwoliłyby sprawdzać, czy kierowcy nie hamują tylko na ich widok. Podobne rozwiązanie chciałby na swoim fragmencie południowej obwodnicy samorząd Wilanowa. A w zeszłym tygodniu o odcinkowy pomiar wystąpili radni Ursynowa, pod którym kończy się budowa tunelu.


fot. GDDKiA

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page