top of page
Szukaj

Przebudują węzeł Lubelska

Południowa Obwodnica Warszawy nadal aspiruje do miana najgorzej zaprojektowanych inwestycji drogowych w Polsce. Nowy węzeł Lubelska korkuje się regularnie nie tylko w popołudniowych godzinach szczytu, ale także w weekendy. Pora na przebudowę. Po kilku próbach GDDKiA wybrała wykonawcę i podpisała umowę na projekt i jego realizację.


Tymczasowa zmiana organizacji ruchu to desperacka próba udrożnienia węzła drogowego, który regularnie korkuje się na zjeździe z POW w kierunku S17. O duże zatory najłatwiej nie tylko w popołudniowych godzinach szczytu, ale także w weekendy. Stąd nie brak głosów, że węzeł Lubelska aspiruje do miana jednego z najgorzej zaprojektowanych w Polsce.


By rozwiązać problem konieczna jest przebudowa węzła. GDDKiA po kilku próbach wreszcie znalazła wykonawcę, z którym podpisała umowę. Zgodnie z kontraktem PORR zaprojektuje stałą organizację ruchu drogowego oraz dokona przebudowy. Ma na to kilka miesięcy. Cztery miesiące zajmie wykonanie dokumentacji (uwzględniono okres zimowy), a dwa miesiące prace budowlane.


PORR wybuduje przewiązkę, by przywrócić ruch na łącznicy A2 Terespol – S17 Lublin, wyspy rozdzielające ruch na drodze głównej i przebuduje zjazd na łącznice na S2 i S17 (od Warszawy i Lublina). GDDKiA wymaga także zachowania rezerwy pod trzeci pas zjazdowy.

217 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page