top of page
Szukaj

POW i hałas. Ekrany mogą pomóc, ale jeszcze na nie poczekamy. Czy jest jakiś inny sposób?

Mieszkańcy Wilanowa i Wawra skarżą się na hałas dochodzący z Południowej Obwodnicy Wilanowa. Ekolodzy mówią o "oszalałych" zwierzętach. Z POW jest coś nie tak, a na naprawę poczekamy. Spytaliśmy eksperta od akustyki, czy istnieje jakieś rozwiązanie problemu.


POW, czyli prezent dla kierowców na Święta Bożego Narodzenia

Południowa Obwodnica Warszawy (wraz z Mostem Południowym, ale jeszcze bez tunelu pod Ursynowem) została oddana w ręce kierowców tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2020. Most otwierał sam premier, który na POW przyjechał praktycznie w tajemnicy, a godzinę i datę uroczystości podano dopiero 30 minut przed jej rozpoczęciem. Na POW czekali nie tylko Warszawiacy. Odciąży ulice stolicy i pozwoli na szybszy przejazd kierowcom, którzy nie potrzebują wjeżdżać do centrum miasta. Ring wokół stolicy to jedna z ważniejszych inwestycji w całym kraju.


Pod koniec grudnia wszyscy świętowali, ciesząc się ze sporego kawałka POW oraz kolejnego mostu przez Wisłę. Nikt nie spodziewał się jeszcze, jak głośno (i to dosłownie) zrobi się wokół obwodnicy. W naszej relacji z otwarcia padły jednak bardzo ważne słowa. - Na Południowej Obwodnicy Warszawy ze względu na ochronę mieszkańców i przyrody przed nadmiernym hałasem obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h, ale ma status drogi ekspresowej. Na razie jest dostępna tylko dla samochodów osobowych i użytkowych o masie całkowitej do 3,5 tony - pisaliśmy wtedy, nie wiedząc jeszcze, że to kluczowa informacja.


Mieszkańcy nie mogą spać, a zwierzęta szaleją. Hałas to poważny problem

Pierwsze głosy o hałasie były bardzo nieśmiałe. Ktoś wspomniał, że jest głośno, ktoś mówił o braku ekranów, inny rozważał rodzaj nawierzchni. Z początku mogło się .....


cały artykuł na: moto.plFot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta / / Agencja Gazeta

60 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page