top of page
Szukaj

Otwarcie tunelu pod Ursynowem w poniedziałek. Znamy godzinę i scenariusz.

Pierwsi kierowcy pojadą tunelem pod Ursynowem na południowej obwodnicy Warszawy w poniedziałek w południe. Na otwarciu będzie premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej ma być oddany łącznik z Wilanowem.


Szczegóły otwarcia tunelu pod Ursynowem na południowej obwodnicy Warszawy "Stołeczna" ustaliła u wiceministra infrastruktury Rafała Webera (PiS): - Uroczystość odbędzie się o godz. 11.30 w poniedziałek, 20 grudnia, kierowcy pojadą koło południa. Od razu zostanie włączony odcinkowy pomiar prędkości, na którym bardzo nam zależało - powiedział nam minister.


Najdłuższy tunel drogowy w Polsce wzdłuż południowej obwodnicy Warszawy na Ursynowie

Chodzi o zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom w najdłuższym drogowym tunelu w Polsce, który ma 2335 m. Limit prędkości wynosi tu 80 km na godz.


W piątek, 17 grudnia, wojewódzki nadzór budowlany wydał decyzję dopuszczającą do ruchu tunel i dojazdy do niego. W sumie to 4,6 km południowej obwodnicy Warszawy między węzłami Puławska i Wilanów na ul. Przyczółkowej. Wiceminister Weber zapowiada, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł (PiS) podpisze ostateczne pozwolenie.


Jego rzeczniczka Ewa Filipowicz potwierdziła w rozmowie ze "Stołeczną", że stanie się to najpóźniej w poniedziałek rano. - Dokumenty są już przygotowane. Kiedy decyzja zostanie wydana, poinformujemy o tym w komunikacie - powiedziała.


Czytaj dalej68 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page